Victoria Świebodzice – Grunwald Ruda Śląska zapowiedź meczu 4. kolejki

Po dwutygodniowej przerwie Victorianki powracają, aby znów powalczyć o ligowe punkty. W tę sobotę o godzinie 16 już na świebodzickiej hali biało-niebieskie zmierzą się z drużyną Grunwaldu Ruda Śląska. Nasze przeciwniczki zajmują przedostatnie miejsce z dwiema przegranymi na koncie, z kolei podopieczne Dominiki Daszkiewicz Kwadrans są na 4 pozycji. Na ten mecz serdecznie was zapraszamy. Liczymy na waszą obecność i wsparcie!

Zaczynamy granie na całego

Z powodu wycofania się z rozgrywek Cracovii Kraków dopiero w 3 kolejce każda z drużyn zagrała chociaż jedno spotkanie. W momencie, kiedy Victorianki pauzowały, liga dalej grała i przyniosła ze sobą następujące rezultaty: Śląsk w pierwszym swoim spotkaniu pokonał 36:30 Zgodę Ruda Śląska, Nasze poprzednie przeciwniczki, czyli zespół Otmętu Krapkowice odwrócił losy rywalizacji z KPR-em II Kobierzyce i wygrał 30:27, a nasze sobotnie rywalki uległy drużynie Startu Pietrowice Wielkie 25:30. Tym samym świebodziczanki w porównaniu do tabeli sprzed 3 kolejki spadły o 2 pozycje. Wyprzedziły nas krapkowiczanki dzięki 6 zdobytym punktom w 3 meczach oraz wrocławianki, które mają lepszy bilans bramkowy od naszych zawodniczek. Grunwaldki natomiast zajmują obecnie 7 miejsce, górując tylko nad drugim zespołem KPR-u Kobierzyce. Całość ligowego zestawienia możecie zobaczyć TUTAJ.

Drużyna debiutująca znana naszym zawodniczkom

Mimo, iż Grunwald jest zespołem debiutującym na 1-ligowych parkietach to nasze zawodniczki znają większość tej drużyny z powodu pojedynku podczas ubiegłorocznego etapu Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Warszawie. Wtedy wówczas Victorianki pokonały zawodniczki z Rudy Śląskiej 35:14 nie dając absolutnie żadnych szans przeciwniczkom kontrolując losy rywalizacji do końcowej syreny.

Nie można jednak opierać się tylko i wyłącznie na tamtym spotkaniu, tym bardziej, że był to mecz piłki juniorskiej. Grunwaldki podobnie jak my wzmocniły swój zespół ściągając przede wszystkim doświadczone piłkarki ręczne z innych 1-ligowych drużyn, które mają za zadanie swoim obyciem oraz ograniem wspomóc te młode perspektywistyczne zawodniczki na samym początku ich seniorskiego grania. Ten pomysł na drużynę ma prawo wyjść, jednakże początek nie był zbyt obiecujący. Zawodniczki z Rudy Śląskiej przegrały na inaugurację w derbach 30:22 ze Zgodą, a tydzień później czekała na nie klęska z drużyną prowadzoną przez Michała Kmiecia.

Same wyniki nie idą jednak do końca w parze z grą, która momentami jest naprawdę dobra i może się podobać. Z pewnością przyjadą do Świebodzic z myślą zdobycia pierwszych punktów, jednakże patrząc na dyspozycję Victorianek nie powinno się to udać. Biało-niebieskie są zmotywowane i przede wszystkim gotowe, aby znowu uszczęśliwić siebie i swoich kibiców.

Wydaje się, że będzie to mecz z gatunku tych łatwiejszych, aczkolwiek z pewnością nie można lekceważyć piłkarek ręcznych Grunwaldu.

Co by się nie działo, to z pewnością znowu czekają na nas wielkie emocje. Pierwszy gwizdek w sobotnim spotkaniu punktualnie o godzinie 16:00. Spotkanie poprowadzi duet sędziowski Paweł Popiel – Artur Rodacki. Przyjdźcie i pomóżcie nam w walce o kolejne ligowe punkty. Razem możemy wszystko. Serca i Pazury!

Zostaw odpowiedź