Juniorki Młodsze za mocne dla reszty stawki

Juniorki Młodsze Martyny Wołoch kontynuują dzieło zniszczenia i w pewnym stylu pokonują kolejne drużyny. Tym razem Victorianki zwyciężyły najpierw 19 listopada z Zagłębie I Lubin, a tydzień później z 3 w tabeli Dziewiątką Legnica. Tym samym po 6 rozegranych spotkaniach biało-niebieskie z kompletem punktów są liderkami rozgrywek.

Plan zrealizowany w 100%

Młode Świebodziczanki po blisko 3 tygodniowej przerwie, kiedy to przed własną publicznością pokonały Jelenią Górę (37:18), w końcu wróciły do gry, a ich rywalkami była pierwsza drużyna Zagłębia Lubin. Mecze z tą drużyną od zawsze dostarczają wielu wrażeń, a wygrana zawsze smakuje szczególnie. Nie inaczej było w tym przypadku. Juniorki Młodsze zagrały naprawdę 2 dobre, równe połowy, a show skradła była zawodniczka przyjezdnych Zuzanna Dydek. Nasza rozgrywająca, która jest obecnie prawdopodobnie najbardziej eksploatowaną zawodniczką w całym klubie, nie zawiodła i momentami grała wręcz fenomenalnie. Rzuty z drugiej linii, jak i po wejściu ze zwodem okazały się zabójcze. Trzeba jednak docenić postawę całej drużyny, ponieważ każda zawodniczka grała solidnie i mimo braku nominalnej bramkarki w szeregach przyjezdnych podopieczne Martyny Wołoch nie odpuszczały i pewnie wykorzystywały praktycznie każdą nadarzającą się sytuację.

Niecały tydzień później biało-niebieskie zmierzyły się na wyjeździe z 3 w tabeli Dziewiątka Legnica. Rywalizacja do 20 minuty wyglądała na bardzo jednostronne starcie. Victorianki były dużo lepiej zorganizowane niż gospodynie, grały szybciej i co najważniejsze skuteczniej. Dzięki temu prowadziły różnicą 9 trafień. Nic nie zapowiadało nagłego przestoju, który spowodował, że w dużej mierze przez błędy własne do przerwy schodziliśmy przy wyniku 16:18. Na szczęścia cała 2 połowa to kontrolowanie gry podobne do tego z początku meczu. Nasze zawodniczki były po prostu zespołem lepszym i za sprawą świetnego ataku i twardej obrony ostatecznie wygrały 27:38.

Spotkanie to jak się później okazało, było kluczowe dla układu miejsc w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych. Juniorki Młodsze dzięki temu zwycięstwu umocniły się na fotelu lidera i co najważniejsze odskoczyły Kobierzycom, Wrocławiowi i Legnicy na 6 punktów. Dziękujemy za wspieranie naszych młodszych drużyn. Razem możemy wszystko! Serca i Pazury!

Victoria Świebodzice 41:26 (20:10) Zagłębie I Lubin

Zuzanna Dydek 10, Klaudia Kaczmarczyk 6, Natalia Wąs 6, Lena Kalafut 4, Julia Wietrzyńska 4, Weronika Dołhań 3, Hanna Paczyńska 3, Kinga Tkacz 2, Martyna Jurczyszak 1, Weronika Komarnicka 1, Lena Pawlak 1

Dziewiątka Legnica 27:38 (16:18) Victoria Świebodzice

Kinga Tkacz 10, Zuzanna Dydek 6, Weronika Dołhań 5, Lena Kalafut 5, Hanna Paczyńska 5, Klaudia Kaczmarczyk 4, Aleksandra Laskowska 1, Natalia Zawada 1

Zostaw odpowiedź