Biało-niebieskie najlepsze w swojej grupie

Victorianki Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans podczas piątkowego losowania trafiły do grupy A wraz z: Śląskiem Wrocław, Trusem Elbląg, Szczypiorniakiem Gdańsk i Sośnicą Gliwice. Biało-niebieskie na Hali Sportowej Uniwersytetu Warszawskiego nie dały szans przeciwniczkom, wygrywając z każdą drużyną bardzo przekonująco. Już jutro kolejne sportowe emocje w ramach półfinałów i meczów o końcowe miejsca. Trzymajcie kciuki!

Solidne otwarcie

W 3 edycji turnieju „Łączy Nas Niepodległa” 105 drużyn uczciło 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze zawodniczki ostatni pobyt w stolicy wspominają bardzo dobrze za sprawą wygrania grupy podczas 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Pierwsze spotkanie rozegraliśmy ze Szczypiorniakiem Gdańsk. Bramka Zuzanny Dydek i 2 trafienia po świetnym rozegraniu piłki do Mariki Szulc dały początkowe trzybramkowe prowadzenie. Następne minuty to dalsza dominacja naszych zawodniczek, które za sprawą rzutu z drugiej linii Dydek podwyższyły na 7:1. Od tego momentu gra naszych troszkę zwolniła, czego dowodem był rezultat, który w połowie spotkania wskazywał wynik 10:5. 2 część rywalizacji była już całkowicie pod naszą kontrolą, dzięki czemu cały mecz ostatecznie wygraliśmy 17:9.

Drugie i zarazem najcięższe starcie odbyło się z dobrze znaną nam drużyną z Wrocławia. Biało-niebieskie po początkowej wymianie ciosów w końcu zaczęły uciekać i w 7 minucie za sprawą duetu Adamczewska-Leśniańska prowadziły już 6:2. Nic nie wskazywało na to, że mogłoby tu się coś złego stać, jednakże od stanu 11:4 gra znacząco się zmieniła. Proste błędy i łatwo tracone bramki spowodowały, że w 16 minucie z siedmiobramkowego prowadzenia zostały już tylko 2 trafienia przewagi. Wrocławianki zaczęły wierzyć, że są w stanie powalczyć z naszymi dziewczynami, jednakże świebodziczanki ponownie wróciły do dobrej dyspozycji i w efekcie końcówkę wygrały 6:3 a całą rywalizację 18:13.

4 mecze 4 zwycięstwa

Spotkania z Trusem Elbląg i Sośnicą Gliwice były już łatwiejsze. Pierwsze z nich Victorianki po kapitalnej grze całego zespołu wygrały 24:8. Z pewnością był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu podczas sobotniej rywalizacji. Szczególnie na parkiecie błyszczała Dydek, która do przepięknych trafień dołożyła wirtuozerskie asysty. Ostatnie starcie dzięki wcześniejszym zwycięstwom okazało się być tylko formalnością. Biało-niebieskie będące pewne wyjścia z 1 miejsca mogły w tej rywalizacji zagrać na troszkę mniejszych obrotach. Nie zmniejszyła się jednak chęć do odniesienia jak najbardziej przekonującego zwycięstwa. Zawodniczki Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans kolejny raz zagrały świetnie i wygrały całe spotkanie. Dzięki całodniowej zespołowej koordynacji, determinacji i doskonałemu zrozumieniu świebodziczanki awansowały do jutrzejszego półfinału. Bądźcie z nami, a jak nie jesteście w stanie, to trzymajcie kciuki za nasze dziewczyny. Razem możemy wszystko!

Po zakończeniu sobotnich zmagań o wyrażenie opinii nt. dzisiejszych spotkań spytaliśmy świetnie spisującą się Justynę Adamczewską:

Dzisiejszy dzień był dosyć ciężki, ponieważ rozegrałyśmy aż 4 mecze. Każde spotkanie dzięki mocnej obronie i szybkiej grze w ataku przebiegło pod naszą kontrolą. Wszystkie z nas dostały swój czas na boisku, który został w pełni wykorzystany. Oczywiście mam nadzieję, że doświadczenie zdobywane na turnieju przełoży się na następne mecze w lidze.

Victoria Świebodzice 17:9 Szczypiorniak Gdańsk

Justyna Adamczewska 4, Zuzanna Dydek 4, Patrycja Barna 3, Hanna Paczyński 2, Marika Szulc 2, Valeriia Beliak 1, Julia Wlazło 1.

Victoria Świebodzice 18:13 Śląsk Wrocław

Justyna Adamczewska 6, Gabriela Leśniańska 4, Patrycja Barna 2, Hania Paczyńska 2, Julia Wlazło 2, Lena Kalafut 1, Kinga Tkacz 1.

Victoria Świebodzice 24:8 Truso Elbląg

Zuzanna Dydek 7, Julia Wlazło 6, Justyna Adamczewska 5 Patrycja Barna 2, Kinga Tkacz 2, Valeriia Beliak 1, Hania Paczyńska 1.

Victoria Świebodzice 25:9 Sośnica Gliwice

Julia Wlazło 7, Patrycja Barna 6, Gabriela Leśniańska 3 , Zuzanna Dydek 2, Kinga Tkacz 2, Justyna Adamczewska 1, Natalia Łasińska 1, Marika Szulc 1.

Zostaw odpowiedź