Puchar jest nasz. Victorianki najlepsze na „Łączy Nas Niepodległa”

Po sobotniej rywalizacji przyszła w końcu kolej na walkę o końcowe miejsca. Biało-niebieskie dzięki świetnej postawie wygrały cały turniej pokonując najpierw ROKiS Radzymin, a w finale po raz kolejny w tym sezonie zespół KPR-u Kobierzyce

Złote Victorianki

Po rozegraniu fazy grupowej w walce o ostateczny triumf pozostały już tylko zespoły Victorii Świebodzice, Szczypiorniaka Gdańsk, KPR-u Kobierzyce i ROKiS-u Radzymin. Dobra dyspozycja w sobotnich spotkaniach spowodowała, że w półfinale czekał nas pojedynek z drużyną z województwa mazowieckiego. Nasze przeciwniczki we wczorajszych meczach trzykrotnie schodziły z placu gry zwycięsko i tylko raz musiały uznać wyższość przeciwniczek. Jednak aby nawiązać równą walkę w rywalizacji z naszą ekipą, musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Początek tego spotkania to momentalne narzucenie tempa gry przez Victorianki. Biało-niebieskie były w każdym aspekcie lepsze od rywalek. Graliśmy szybko, skutecznie, a w defensywie podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans były murem nie do przejścia. Każda zawodniczka z pola rzuciła w tym meczu bramkę, aczkolwiek prawie połowa trafień była autorstwa byłych zawodniczek Lubina. Hania Paczyńska trafiła pięciokrotnie, a Zuzia Dydek aż siedmiokrotnie. Ostatecznie całe spotkanie w przepięknym stylu wygraliśmy 27:8.

Z drugiego półfinału awansowała dobrze znana nam drużyna KPR-u Kobierzyce, którą w ostatnim ligowym starciu pokonaliśmy 23:40. Zawodniczki Beaty Skalskiej wygrały grupę B, przegrywając jedynie z Radzyminem. Z kolei do finału awansowały po niesamowicie wyrównanym starciu, w którym minimalnie 7:6 pokonały Szczypiorniak Gdańsk.

Na nieszczęście dla przeciwniczek przebieg rywalizacji od początku był pod dyktando Victorianek. Biało-niebieskie solidnie weszły w mecz za sprawą rzutów Szulc Dydek i Adamczewskiej, dzięki czemu po 6 minutach prowadziliśmy 5:2. Od tego momentu przez następne 5 minut byliśmy świadkami wymiany ciosów, a rezultat na tablicy wskazywał wynik 7:4. Następnie dzięki świetnej akcji indywidualnej Patrycji Barny najlepsza zawodniczka Kobierzyc Justyna Pawełek musiała opuścić parkiet z powodu czerwonej kartki. Moment ten był kluczowy, ponieważ Victorianki dzięki pięknemu lobnięciu bramkarki przez Valeriię Beliak odskoczyły na siedmiobramkowe prowadzenie. Końcówka rywalizacji to już wolniejsza gra jednej i drugiej strony, do której doszły proste niewymuszone błędy i niewykorzystane sytuacje. Jednak dzięki wcześniejszej zaliczce Biało-niebieskie ostatecznie pokonały kobierzyczanki 13:7 i zwyciężyły w turnieju „Łączy Nas Niepodległa”.

Następne spotkanie Victorii Świebodzice już w najbliższą środę. Podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans zmierza się na pierwszoligowych parkietach ze Śląskiem Wrocław. Na spotkanie już teraz zapraszamy. Serca i Pazury.

Po ceremonii medalowej o opinie nt. całego turnieju poprosiliśmy Elę Chlebowską i Natalię Nowak

Turniej był dla nas nowym doświadczeniem. Każda z nas do każdego meczu podchodziła w pełni skupiona i skoncentrowana. Cel był prosty – wygrać turniej. Były to dwa dni pełne grania. Mimo zmęczenia w każdym meczu narzucałyśmy swój styl gry, z którym nasi przeciwnicy nie mogli sobie poradzić. Teraz czekają nas kolejne mecze w lidze, a później Mistrzostwa Polski, dlatego bądźcie z Nami i trzymajcie kciuki.

Cieszę się, że wygrałyśmy turniej ponieważ z pewnością nas to podbudowało, a morale w drużynie jeszcze bardziej wzrosły. Nie możemy już się doczekać 1/16 MP, dlatego też cieszymy się, że w naszym juniorskim składzie każda dokłada do gry coś od siebie, co skutkuje takimi właśnie rezultatami. Poza tym turnieje zawsze oprócz zbierania doświadczenia są dla nas super zabawą a frajdy jest jeszcze więcej, kiedy dostajemy złoty medal na koniec.

Victoria Świebodzice 27:8 ROKiS Radzymin

Zuzanna Dydek 8, Hanna Paczyńska 5, Justyna Adamczewska 3, Gabriela Leśniańska 3, Natalia Łasińska 3, Patrycja Barna 1, Valeriia Beliak 1, Lena Kalafut 1, Kinga Tkacz 1, Julia Wlazło 1.

Victoria Świebodzice 13:7 KPR Kobierzyce

Justyna Adamczewska 3, Gabriela Leśniańska 3, Valeriia Beliak 2, Marika Szulc 2, Patrycja Barna 1, Zuzanna Dydek 1, Julia Wlazło 1.

Zostaw odpowiedź