Victoria Świebodzice – Otmęt Krapkowice zapowiedź meczu 2. kolejki

Blisko poł roku czekaliśmy na to, aby znów poczuć te wyjątkowe, sportowe emocje związane z rozgrywkami seniorskimi Victorii Świebodzice. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17 biało-niebieskie zmierzą się z Otmętem Krapkowice, w ramach 2 kolejki 1 Ligi kobiet gr. B. Na to spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy.

Pierwsze śliwki robaczywki

2 tygodnie temu Victorianki w meczu otwarcia mierzyły się z mocno przebudowaną drużyną SPR-u Olkusz. Gospodynie zagrały kapitalne zawody, a naszym zawodniczkom trafił się gorszy dzień, czego dowodem był wynik 30:43 dla Srebrnych Lwic. Krapkowice natomiast w pierwszej kolejce zagrały na wyjeździe z drużyną Startu Pietrowice Wielkie. Nasze sobotnie rywalki przez praktycznie cały mecz przeważały i kontrolowały losy spotkania, ostatecznie pokonując zespół Michała Kmiecia 19:26. Dzięki temu rezultatowi obecnie zajmują 2 miejsce w tabeli, ustępując jedynie naszym pierwszym przeciwniczkom.

Walka o ligowe punkty

Podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans z pewnością planują zrehabilitować się za 1 kolejkę i pewnie pokonać u siebie zespół z województwa opolskiego. W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywaliśmy z Otmętem Krapkowice. Za pierwszym razem, pewnie u siebie 37:31, a za drugim po kapitalnej końcówce na wyjeździe 28:35. Pojedynek na Opolszczyźnie nie był jednak naszym ostatnim spotkaniem, ponieważ już w tegorocznym sezonie przygotowawczym ponownie się z nimi zmierzyliśmy. W przebudowanym składzie nie daliśmy szans rywalkom, kontrolując przebieg sparingu. Oczywiście ciężko wyniki w meczu o pietruszkę traktować poważnie, aczkolwiek rezultat daję nadzieję na to, że w spotkaniu o ligowe punkty zagramy równie pewnie i z polotem, jak w rywalizacji w drugiej połowie września.

Z całą pewnością jeżeli marzymy o awansie, to nie możemy potykać się u siebie w meczach z drużynami teoretycznie słabszymi od nas. Nie będzie to łatwy mecz, aczkolwiek nasze dziewczyny powinny sobie poradzić i zdobyć tym samym pierwsze ligowe punkty. Wspomóżcie nas w tę sobotę o godzinie 17 wyjątkowo na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Nie może was zabraknąć. Serca i Pazury.

Patrycja Barna w pojedynku z zawodniczkami Otmętu Krapkowice
Patrycja Barna w pojedynku z zawodniczkami Otmętu Krapkowice
1 Odpowiedź
  1. Kazik

    Bartku. Wspaniały artykuł oddający w 100% to co działo się na parkiecie w Żarowie. Kapelusze z głów .
    Tak trzymaj

Zostaw odpowiedź