Martyna Szczepanik na zgrupowaniu kadry Juniorek

Martyna Szczepanik w narodowych barwach
Martyna Szczepanik w narodowych barwach

Od 2 kwietnia nasza wychowanka Martyna Szczepanik przebywała w Cetniewie, gdzie wraz z 17 innymi zawodniczkami pod okiem Marka Jagodzińskiego przygotowywała się do meczy międzypaństwowych z reprezentacją Hiszpanii. Oba pojedynki zakończyły się porażkami biało-czerwonych, aczkolwiek nasza zawodniczka pokazała się z bardzo dobrej strony.

Pierwsze koty za płoty

Pierwsze starcie odbyło się 6 kwietnia w czwartek. Polki od samego początku spotkania wyraźnie odstawały od swoich rówieśniczek z półwyspu iberyjskiego. Hiszpanki do przerwy grały praktycznie bezbłędnie, czego potwierdzeniem był rezultat na tablicy wyników, który po pierwszych 30 minutach wskazywał 8:15 dla Hiszpanii. Druga połowa to spora personalna rotacja. Spotkanie od meczu do jednej bramki przeistoczyło się w bardzo wyrównane zawody. Pełne walki, pięknych bramek i świetnych interwencji bramkarek. Na ostatnie 10 minut została wpuszczona nasza zawodniczka której udało się ustrzelić dublet. Końcowy wynik to 18:25 dla Hiszpanii.

Nadzieja na lepsze jutro

Nazajutrz w Wielki Piątek miał miejsce rewanżowy pojedynek z reprezentacją Hiszpanii. Polki z Martyną Szczepanik od pierwszej minuty były zmotywowane, aby odegrać się za wczorajszą bolesną porażkę. Pierwsze 13 minut pokazało iż faktycznie biało-czerwone odrobiły lekcję. Bardzo dobra gra w ofensywie, którą zarządzała nasza wychowanka spowodowała iż rezultat na tablicy wyników wskazywał 6:7 dla przyjezdnych. Niestety w 16 minucie podczas składania się do rzutu lekkiej kontuzji kostki doznała Martyna. Victorianka musiała opuścić parkiet i odpuścić swój dalszy występ w tym spotkaniu. Po zejściu naszej zawodniczki gra reprezentacji stanęła. Do przerwy udało się dorzucić 2 bramki przy 6 trafieniach Hiszpanii. W drugiej połowie było jeszcze gorzej. Niefrasobliwości w obronie i brak pomysłu na grę w ataku spowodowały, że końcowy wynik tego starcia to 15:27 dla Hiszpanii.

Reprezentacje Polski i Hiszpanii na tle bramki oraz swoich flag, po rozegraniu dwumeczu międzypaństwowego
Reprezentacje Polski i Hiszpanii po rozegraniu dwumeczu międzypaństwowego

Nasza wychowanka wróciła już do Świebodzic i wraz z koleżankami z drużyny przygotowuje się do spotkania ze Śląskiem Wrocław w ramach 1 Ligi. Na spotkanie już teraz gorąco zapraszamy. Serca i Pazury.

Zostaw odpowiedź