Juniorki Mistrzyniami Dolnego Śląska

Szósty rok z rzędu podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans nie mają sobie równych i wygrywają ligę Dolnego Śląska. Po 8 rozegranych spotkaniach jako jedyne w całej stawce nie przegrały meczu i z kompletem punktów awansowały do zbliżających się Mistrzostw Polski. Drugie miejsce padło łupem KPR-u Kobierzyce, a podium uzupełniły zawodniczki Zagłębia Lubin.

Mistrzostwo dla Victorii Świebodzice

Na finiszu rozgrywek czekały nas jeszcze dwa najistotniejsze spotkania. Najpierw przed własną publicznością czekał nas pojedynek z KPR-em Kobierzyce o zapewnienie sobie przed ostatnią kolejką tytułu mistrzowskiego. W poprzednich starciach raz w 4 kolejce nie daliśmy szans przeciwniczkom, pokonując je 23:40, a za drugim razem w Finale Turnieju „Łączy Nas Niepodległa” zwyciężyliśmy 13:7. Oba te starcia w mniejszym lub większym stopniu były pod kontrolą Świebodziczanek i nie inaczej było i tym razem.

Po dość wyrównanych pierwszych 18 minutach, kiedy to rezultat na tablicy wyników wskazywał 11:11 biało-niebieskie podkręciły tempo, ale przede wszystkim zaczęły grać skuteczniej i agresywniej w obronie. Dzięki czemu do przerwy schodziliśmy, prowadząc 4 trafieniami. W drugiej części spotkania niestety nie graliśmy za dobrze. Znów przytrafiały się błędy, a nasza skuteczność zaczęła doskwierać. Rzuciliśmy raptem 10 razy, ale dzięki solidnej postawie w defensywie i grze bramkarek, nasze zawodniczki straciły tylko o 1 bramkę więcej. Z drugiej połowy warto jednak wyróżnić duet skrzydłowych, bowiem Beliak i Adamczewska znalazły drogę do siatki 7-krotnie. Dzięki temu zwycięstwu Juniorki zapewniły sobie mistrzostwo, a do spotkania z Lubinem mogły podejść na nieco większym luzie.

Z pierwszego miejsca do rozgrywek centralnych

Ostatni mecz w Dolnośląskiej Lidze Juniorek przypadł na wyjeździe z 3 w tabeli drużyną Zagłębia Lubin. Derby od zawsze są dla nas bardzo istotne i mimo gry „o nic” w ligowej tabeli nie inaczej było i tym razem. Podobnie jak w przypadku meczu z Kobierzycami tak i tu pierwsze minuty były dość chaotyczne i lekko nerwowe, czego dowodem był wynik po pierwszym kwadransie (8:8). Zagłębie wyglądało naprawdę nieźle i miało powody uwierzyć w to, że są w stanie nawiązać równą walkę. Niestety dla naszych przeciwniczek okazaliśmy się jednak troszkę za mocni. W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy wychodziło nam praktycznie wszystko. Rzuty z drugiej linii szły w parze z dynamicznymi wejściami, a pewnie egzekwowane rzuty karne były wisienką na torcie. Tę część meczu wygraliśmy 8:2, a do szatni schodziliśmy z 5-bramkową zaliczką.

Druga połowa oprócz dalszej naszej dobrej dyspozycji miała dwie bohaterki. Od 31 do 45 minuty na parkiecie zarówno w obronie, jak i ofensywie rządziła i dzieliła Julia Wlazło. Budzynianka trafiła do siatki 4-krotnie. Z kolei na ostatnie 15 minut pałeczkę przejęła Kinga Tkacz, która ze 100% skutecznością na 7 rzuconych przez nas bramek trafiła 5-krotnie. Ostatecznie po dobrym, ale niełatwym spotkaniu pokonujemy Zagłębie Lubin i po raz kolejny z kompletem punktów awansujemy do rozgrywek centralnych.

Parę zdań o Mistrzostwach Polski Juniorek

Nie bez powodu ten artykuł pojawia się dopiero teraz. Chcieliśmy troszkę poczekać, aby dowiedzieć się co nie, co więcej o zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorek. Etap 1/16 Finału rozpocznie się 12 stycznia i potrwa do 14 stycznia. Jak co roku według założeń ZPRP do rywalizacji przystąpić mają 32 drużyny z 16 województw. Jednak już teraz wiemy, że nie wszystkie województwa będą miały swoje zespoły na Mistrzostwach. Bardzo jest więc prawdopodobne, że tak jak w poprzednich latach zostaną zaproszone drużyny, które zajęły miejsca 3-4 z innych województw. Na to jednak trzeba będzie jeszcze chwile poczekać. Co już wiemy praktycznie na pewno to, że zagramy z BDKPR-em (2 drużyną Wielkopolski) i z KS Zorzą Iskrą Kowalów, którą w poprzednim roku na tym samym etapie pokonaliśmy 47:23.

Na ten moment nie wiemy jeszcze, kto będzie naszym 3 przeciwnikiem, oraz gdzie zostanie rozegrana 1/16? Według podziału na grupy udostępnionym przez ZPRP gospodarzem powinna być drużyna, która wygra Ligę Opolską. Niestety jest to województwo, które nie ma żadnego przedstawiciela w tegorocznych Mistrzostwach. Więc tak jak wyżej piszemy, zostanie to miejsce najprawdopodobniej zastąpione inną drużyną z Polski. Kwestia gospodarza etapu przechodzi więc w nasze ręce. Postaramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, abyśmy wspólnie przeżywali te niepowtarzalne emocje u nas w Świebodzicach.

Wypatrujcie dalszych informacji. Bądźcie z nami, a my zapraszamy was już teraz do Dzierżoniowa 17 grudnia na mecz Juniorki Młodszej. Nie może was zabraknąć. Serca i Pazury.

Victoria Świebodzice 28:23 (18:14) KPR Kobierzyce

Justyna Adamczewska 7, Patrycja Barna 6, Valeriia Beliak 4, Zuzanna Dydek 3, Gabriela Leśniańska 2, Kinga Tkacz 2, Julia Wlazło 2, Hanna Paczyńska 1, Marika Szulc 1

Zagłębie Lubin 26:34 (13:18) Victoria Świebodzice

Julia Wlazło 8, Gabriela Leśniańska 6, Kinga Tkacz 6, Patrycja Barna 5, Zuzanna Dydek 5, Lena Kalafut 1, Natalia Łasińska 1, Wiktoria Nadrowska 1, Hanna Paczyńska 1

1 Odpowiedź
  1. Bartku bardzo cenię Twoje relacje, oddają w stu procentach emocje jakie przeżywa kibic w czasie meczu na żywo. Jesteś wielki
    Tak trzymaj

Zostaw odpowiedź