Bez niespodzianki w Świebodzicach. MTS Żory lepszy od Victorii

Dominika Daszkiewicz-Kwadrans mówiąca do sowich podopiecznych podczas przerwy
Biało-niebieskie podczas przerwy technicznej

W zaległym meczu 18 kolejki MTS Żory pokonuje na hali sportowo-widowiskowej w Świebodzicach Victorię 17:45. Tym samym Victorianki spadają na 8 pozycję w tabeli 1 ligi.

Mocny start

Mimo, iż MTS Żory jest obecnie najlepiej grająca drużyną, to początek spotkania wskazywał bardziej na nasze zawodniczki. Victorianki po skutecznych akcjach ofensywnych i dobrej szczelnej obronie, do 9 minuty prowadziły 3:0. W tym momencie o czas poprosił trener Żor Duda Bartłomiej, dzięki któremu gra gości po przerwie technicznej znacząco się poprawiła. Zawodniczki MTS-u Potrzebowały raptem 2 minut, aby doprowadzić do remisu. Po bramce rzuconej na 3:3 mecz przeistoczył się w bardzo zacięte zawody, w którym to jedni i drudzy na zmianę zadawali sobie ciosy, aż do 21 minuty.

Pierwsze problemy

Bramka rzucona z drugiej linii na 8:8 przez Patrycję Barnę była, ostatnim pozytywnym akcentem w 1 połowie. Od tego momentu gra zaczęła się sypać, już w następnej akcji gości, Patrycja za brzydki faul została ukarana 2 minutami. Przez ten czas Victorianki straciły 3 bramki, i ani razu na nie odpowiedziały. Po powrocie do gry w równowadze dalej nie mogliśmy trafić do siatki. Przeciwniczki natomiast coraz bardziej się rozpędzały, notując to kolejne trafienia. Końcowy wynik 1 części spotkania to 8:15 dla rywalek.

MTS Żory czyli przyszła Superliga

W 2 połowie główny kandydat do awansu do Superligi, pokazał swoją moc. Wygrywając pierwsze 10 minut 0:7, całą 2 połowę 9:30 i ostatecznie cały mecz 17:45. Spotkanie, mimo bardzo dobrego startu młodego składu Victorii, wygrała drużyna, która jest dużo bardziej doświadczona i przede wszystkim mająca w tym roku aspirację i potrzebne umiejętności do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tym samym po 20 rozegranych kolejkach zajmujemy 8 miejsce ze stratą punkta do miejsca 7 i ze stratą 3 punktów do miejsca 6. Następne i zarazem ostatnie domowe spotkanie zagramy ze Startem Pietrowice Wielkie. Drużyna prowadzona przez Michała Kmiecia zajmuję obecnie 9 pozycję ze stratą punktu do Victorianek. Na to spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy. Nie może was zabraknąć na finiszu naszego debiutanckiego sezonu w 1 lidze. Serca i pazury.

Zostaw odpowiedź