Victoria Świebodzice – Zgoda Ruda Śląska zapowiedź meczu 6 kolejki

Nie zdążyliśmy na dobre odetchnąć od wygranego meczu ze Śląskiem Wrocław, a tu już za rogiem czeka nas kolejna walka o ligowe punkty. Do Świebodzic w ramach ostatniego spotkania w tym roku przyjedzie trzecia w tabeli KS Zgoda Ruda Śląska. Pierwszy gwizdek w sobotę o godzinie 17. Nie może was zabraknąć!

Spora ilość niewiadomych

Przed grudniową przerwą nie mogliśmy dostać lepszego starcia niż pojedynek drużyn z drugiego i trzeciego miejsca. Oba zespoły są równie mocno zdeterminowane, aby wygrać i w dobrych nastrojach zakończyć ten rok.

Ciężko przewidzieć, w jakiej sportowej formie przyjadą do nas przeciwniczki. Do tej pory rozegrały one 3 spotkania. W pierwszym meczu sezonu pewnie pokonały zawodniczki z Grunwaldu (30:22). W drugim na wyjeździe uległy drużynie Śląska Wrocław (36:30), a w poprzedniej kolejce zwyciężyły ze Startem Pietrowice Wielkie (28:25). Wyniki, ale przede wszystkim jakość samej gry pokazała, że w spotkaniach przed własną publicznością Rudzianki potrafią grać dobrą, atrakcyjną piłkę ręczną. Niestety dla nich teraz ponownie czeka je niełatwe wyjazdowe starcie. Drużyna Zgody w meczu ze Śląskiem była kompletnie inną ekipą od tej, którą można było zobaczyć w domowych starciach. Rywalizacja z Wrocławiem pokazała pewne niedoskonałości, a szczególnie było je widać w defensywie. Victorianki, które w domowych spotkaniach grają wręcz wybornie, z pewnością będą chciały wykorzystać każdy okres gorszej gry naszych przeciwniczek.

Prawdą jest, że mecz ten może zakończyć się każdym możliwym rezultatem, aczkolwiek podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans wydają się być faworytkami. Jedynym, ale dość istotnym problemem może się okazać „paliwo”, a w zasadzie jego niedostatek. Dlaczego?

Świebodziczanki mimo wzmocnień są wciąż bardzo młodą drużyną, składającą się głównie z Juniorek i Juniorek Młodszych, które mają za sobą bardzo intensywny okres. Ubiegły weekend spędziły w Warszawie, gdzie przez 2 dni zagrały ponad 150 minut. W środę czekał na nie bardzo wymagający derbowy mecz. Dzień później znów byliśmy świadkami bliskiego starcia w ramach Dolnośląskiej Ligi Juniorek w Świebodzicach, a jutro ponowne trzeba będzie zagrać na najwyższych obrotach. Zgoda Ruda Śląska właśnie tutaj będzie szukała przewagi, która oczywiście nie będzie widoczna od początku, aczkolwiek pod koniec Victoriankom najzwyczajniej w świecie może zacząć brakować tlenu.

Zakończyć z przytupem

Oczywiście wcale nie musi tak być. Victorianki mają za sobą ciężki okres przygotowaczy, który idealnie przygotował je do właśnie takich momentów sezonu.

Jeżeli przyjmiemy wariant naszego zwycięstwa, to nie dosyć, że odskoczymy jutrzejszym rywalkom i Pietrowicom na 6 oczek, to wskoczymy również na fotel lidera. Z kolei, jeżeli Zgoda wygra, to zrówna się z nami punktami i – co – gorsza dzięki bezpośredniemu bilansowi nas przeskoczy. Nie trudno więc wywnioskować, że spotkanie z debiutantkami jest o przysłowiowe 6 punktów.

Kluczowe mogą okazać się tu pierwsze minuty spotkania. Biało-niebieskie jeśli wejdą dobrze w ten mecz, odskakując rywalkom na parę bramek, powinny bez większych trudów wygrać to spotkanie. Natomiast, jeżeli Zgoda przetrwa pierwszy napór naszej drużyny i uda się im do przerwy schodzić z bliskim rezultatem, to może się okazać, że w końcówce przyjezdne będą miały więcej sił, aby ostatecznie wygrać to spotkanie.

Mecz poprowadzi duet sędziowski Bartłomiej Kowalczyk – Tomasz Kubik. Na to pasjonujące starcie już teraz was Zapraszamy. Pomóżcie nam dobrze zakończyć ten rok. Razem możemy wszystko. Serca i Pazury!

Zostaw odpowiedź