SPR Olkusz – Victoria Świebodzice zapowiedź meczu 1. kolejki

Drodzy Kibice Victorii Świebodzice! Nadszedł dzień, na który tak długo czekaliśmy! Nasza ukochana drużyna wraca na ligowe parkiety w ramach 1 Ligi Kobiet. Rywalem jest dobrze znany nam zespół z poprzedniego sezonu SPR Olkusz. To będzie spotkanie pełne sportowego napięcia i emocji. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczu 1 kolejki.

Nowy sezon tuż za rogiem

56 spotkań, 18 kolejek, 8 drużyn, 2 rundy i tylko 1 miejsce premiowane grą w Turnieju Mistrzyń. Tak liczbowo prezentują się najważniejsze informacje dotyczące sezonu 2023/2024. Początkowo do walki o mistrzostwo miało podejść 9 zespołów. Jednak przez wewnętrzne kłopoty Cracovii Kraków do batalii przystąpi już 8 drużyn. Do ligi dołączyły 2 ekipy z Rudy Śląskiej i rezerwy KPR-u Kobierzyce, które zastąpiły MKS Kalisz, MTS Żory, Sośnice Gliwice, Dziewiątkę Legnica i MKS Vitamineo Jelenią Górę. W okresie przygotowawczym Victoria zagrała 6 sparingów, z których 5-krotnie wychodziła zwycięsko, co najważniejsze jednak biało-niebieskie w każdym pojedynku wyglądały świetnie. Mogliśmy zobaczyć zarówno świetne akcje ofensywne, jak i solidnie wyglądającą formację defensywną. Te występy dają nadzieję, że początek tego sezonu może być naprawdę bardzo dobry.

Silni kadrowo główni pretendenci do awansu

Zarząd Biało-niebieskich podobnie jak sztab i zawodniczki nie próżnował przez okres wakacyjny. Na samym początku okienka do Victorii trafiła reprezentantka Polski w piłce ręcznej plażowej Marta Lewalska. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata u18 wzmocniła pozycję bramkarza. Dołączając do Elżbiety Chlebowskiej i Natalii Nowak, które broniły dostępu do bramki w poprzednich sezonach. Główna ofensywa skupiła się jednak na Małopolsce, a konkretniej na drużynie Cracovii Kraków. Przez likwidację klubu do naszej drużyny trafiły 3 zawodniczki. Skrzydłowa Justyna Staroń, rozgrywająca Patrycja Jałowicka i obrotowa Natalia Wojas. W poprzednich rozgrywkach zdobyły łącznie aż 231 bramek. Nie trudno się domyśleć, że stanowią silny zastrzyk dla ofensywnych możliwości drużyny, ale co chyba ważniejsze dają potrzebne tej młodej wciąż drużynie doświadczenie.

SPR Olkusz to drużyna, która również znacząco różni się od tej, którą widzieliśmy jeszcze parę miesięcy temu. Wzmocnienia na każdej możliwej pozycji zawodniczkami z przeszłością w klubach z najwyższej klasy rozgrywkowej. Szczególnie transfer Pauli Masiudy z Ruchu Chorzów był ogromnym wydarzeniem nie tylko dla klubu, ale i dla całej ligi. Zawodniczka, która pełniła kluczową rolę w Superligowej drużynie powróciła do miasta w którym się wychowała, aby pomóc zespołowi z Małopolski awansować. Tym samym w 1 kolejce będziemy mieć pojedynek zdecydowanie najsilniejszych kadrowo drużyn, co jeszcze bardziej dodaję do pikanterii w tym starciu.

Olkusz kontra Świebodzice

W poprzedniej kampanii dwukrotnie mierzyliśmy się z SPR-em Olkusz. Najpierw w 11 kolejce przed własną publicznością totalnie zdominowaliśmy nasze przeciwniczki. Do przerwy prowadząc 16:12, a całe spotkanie wygrywając 35:21. Byliśmy stroną dominującą i wychodziło nam absolutnie wszystko. W 2 bezpośrednim starciu i zarazem w ostatnim meczu poprzedniej kampanii zwyciężyliśmy 30:34. Sam przebieg meczu był już zdecydowanie bardziej wyrównany, czego dowodem było nawet prowadzenie przeciwniczek do połowy. Rezultat ten po części spowodowany był trudami całego sezonu, ale i kalendarzem. Do czwartkowego spotkania musieliśmy podejść ostrożnie z powodu weekendowego grania w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Zabrzu.

Czy te wyniki mogą coś na nam powiedzieć? Raczej nie. Obydwie ekipy są przebudowane kadrowo, co spowodowało, że różnica w poziomie gry między nami a Olkuszem jest znikoma. Dowodzą też tego sparingi, bo zarówno biało-niebieskie, jak i Srebrne Lwice wyglądały w nich naprawdę dobrze. Możemy się więc spodziewać meczu pełnego emocji, gdzie obie drużyny będą walczyły o każdą piłkę. Na pewno miejscowe będą chciały wykorzystać przewagę własnej hali i kibiców, jednak Victorianki już nieraz pokazywały, że wyjazdowe starcia im nie przeszkadzają. Serdecznie zapraszamy was na mecz 1 kolejki 7.10 o godzinie 17 na halę MOSiR w Olkuszu. Pomóżcie nam rozpocząć od zwycięstwa drogę po Ligę Centralną. Serca i Pazury!

Plakat zapowiadający mecz 1 kolejki
Plakat zapowiadający mecz 1 kolejki

Zostaw odpowiedź