Liceum im. Marii Konopnickiej mistrzem Dolnego Śląska w piłce ręcznej kobiet

Victorianki celebrujące zwycięstwo w wojewódzkich finałach licealiady
Victorianki reprezentujące liceum w wojewódzkich finałach licealiady

27 Kwietnia na Superligowej hali w Lubinie odbył się wojewódzki finał licealiady w piłce ręcznej kobiet. Nasze dziewczyny reprezentujące Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej okazały się najlepsze wyprzedzając szkoły z Lubina, Wrocławia i Karpacza.

Najlepszy klub i najlepsze liceum

Victorianki po wczorajszym zwycięstwie nad Pietrowicami Wielkimi w ramach 20 kolejki 1 ligi, nie próżnowały i ruszyły na podbój Lubina, gdzie odbywały się wojewódzkie finały licealiady w piłce ręcznej kobiet. Biało-niebieskie po pewnym wygraniu 2 pierwszych etapów ruszyły jako faworyt do końcowego zwycięstwa na szczeblu wojewódzkim. Oprócz naszych zawodniczek do walki przystąpiły zespoły z Lubina, Wrocławia i Karpacza.

Po wygraniu półfinału z SMS-em Karpacz w finale czekał nas pojedynek z odwiecznym rywalem, czyli SMS-em Lubin. Gospodynie mimo wystawienia dziewczyn z roczników 2004 i 2005 nie potrafiły poradzić sobie z naszymi młodszymi zawodniczkami. Ostatecznie po niezłym i zaciętym spotkaniu, Liceum im. Marii Konopnickiej wygrało 22:16. Tym samym nasze dziewczyny po wygraniu rozgrywek w dolnośląskiej lidze juniorek młodszych, ponownie okazały się najlepsze, ale tym razem w rozgrywkach międzyszkolnych. Dziękujemy Pani Dyrektor i całej szkolnej społeczności za promowanie piłki ręcznej, naszych dziewczyn i tym samym MKS-u Victorii Świebodzice. Bez waszego wsparcia nie byłoby to wszystko możliwe. Dziękujemy.

My natomiast już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków na weekend pełen wielkich sportowych emocji. Na początek w czwartek w ramach 1 ligi zagramy ostatni mecz piłki seniorskiej w tym sezonie przeciwko zespołowi z Olkusza. Następnego dnia zaczniemy 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek młodszych w Zabrzu. W turnieju oprócz Victorii Świebodzice zobaczymy 2 zespoły Pogoni Zabrze i UKS Morski Sianów. Czekamy na was i pamiętajcie razem możemy wszystko. Serca i Pazury.

Zostaw odpowiedź