Juniorki młodsze bezbłędne w pierwszych kolejkach

Juniorki młodsze Victorii Świebodzice zaczęły swoje rozgrywki z przytupem pokonując kolejno MKS MOS Śląsk Wrocław (34:29) i KPR Kobierzyce (23:30). Tym samym po 2 kolejkach zajmują 1 miejsce w tabeli.

Mocne otwarcie sezonu

Już w 1 kolejce kibice zgromadzeni na trybunach mogli doświadczyć wielkich emocji. Byliśmy świadkami starcia drużyn, które do końca będą się liczyć w walce o mistrzostwo ligi. Kluczowe dla losów pojedynku okazały się pierwsze minuty. Nasze zawodniczki odskoczyły na 3 bramkowe prowadzenie, które później mimo wymiany ciosów utrzymały do końca pierwszej części. Druga połowa to dalsze kontrolowanie przebiegu gry przez biało-niebieskie. W 44 minucie przewaga zmalała do 2 trafień, ale Juniorki Martyny Wołoch zareagowały i ostatecznie pewnie wygrały całe spotkanie.

W 2 serii gier czekał nas wyjazd do Kobierzyc na mecz z miejscowym KPR-em. Drużyna prowadzona przez Beatę Skalską w 1 kolejce pokonała Dzierżoniów i była gotowa na sprawienie niespodzianki w meczu z Świebodzicami. Na nieszczęście dla miejscowych Victorianki miały jednak inne plany. Do 22 minuty spotkanie było dość wyrównane, jednak od zdobycia bramki na 6:11 przez Hannę Paczyńską biało-niebieskie podkręciły tempo i wygrały pierwszą połowę 10:17. Trenerka Wołoch zdecydowała się na lekkie eksperymentowanie składem w 2 połowie. Wszystkie zawodniczki będące w składzie mogły pokazać się na parkiecie. Dzięki solidnej grze nasze zawodniczki utrzymały przewagę, którą osiągnęły w 1 części spotkania i zwyciężyły w tym starciu.

Następny mecz odbędzie się u nas 24.10 o godzinie 16, a przeciwnikiem będzie UKS Jedynka Dzierżoniów. Na spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy.

Victoria Świebodzice 34:29 (17:14) MKS MOS Śląsk Wrocław

Kinga Tkacz 10, Hanna Paczyńska 9, Zuzanna Dydek 5, Lena Kalafut 2, Aleksandra Laskowska 2, Lena Pawlak 2, Weronika Dołhań 1, Natalia Wąs 1, Julia Wietrzyńska 1, Natalia Zawada 1

KPR Kobierzyce 23:30 (10:17) Victoria Świebodzice

Weronika Dołhań 7, Hanna Paczyńska 7, Zuzanna Dydek 5, Lena Kalafut 4, Julia Wietrzyńska 4, Natalia Zawada 2, Klaudia Kaczmarczyk 2

Zawodniczki Victorii w kółku słuchające Pani Trener Martyny Wołoch

Zostaw odpowiedź