Juniorki dominują w lidze

3 mecze i 3 zwycięstwa. Tak w bardzo dużym skrócie można by było opisać mecze Victorii Świebodzice na początku tego sezonu. Juniorki Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans idą przez ligę jak burza, wygrywając z każdym przeciwnikiem bardzo przekonywująco.

Przyjemne, zwycięskie spotkania

Brązowe medalistki Juniorek Młodszych z tamtego sezonu rozpoczęły zmagania w tegorocznych rozgrywkach ligi juniorskiej od meczu domowego z Jelenią Górą. Biało-niebieskie jako główne faworytki do wygrania całej ligi nie zawiodły i nie dały szans swoim rówieśniczkom. Często w takich meczach zaangażowanie jest mniejsze. Na boisku brakuje koncentracji, przez co zagrania są niedokładne. W tym przypadku Victorianki pokazały jednak wielki szacunek do przeciwniczek i do końca grały na najwyższych obrotach. Wszystkie zawodniczki z protokołu meczowego pokazały się na parkiecie i każda zagrała solidne zawody. Czego dowodem był wynik 44:13.

W 3 kolejce nasze zawodniczki udały się do stolicy Dolnego Śląska na spotkanie ze Śląskiem. Ostatni razem, kiedy biało-niebieskie mierzyły się z Wrocławiankami na parkiecie padły 82 bramki. Jak się okazało kibice jednych i drugich znowu dostali mecz pełen pięknych widowiskowych akcji i bramek, a niekoniecznie świetnych interwencji bramkarek. W spotkaniu zobaczyliśmy 64 trafienia, a większość z nich rzuciły juniorki Victorii, które kontrolowały przebieg rywalizacji od samego początku. Bardzo dobrze spisały się skrzydła Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans, które rzuciły blisko połowę bramek dla naszej drużyny.

Mecze podwyższonego ryzyka

W kolejnym spotkaniu czekały nas niepowtarzalne derby Dolnego Śląska. Mecze z Zagłębiem Lubin zawsze są wyjątkowe, jednakże dla tej drużyny waga tej rywalizacji jest dużo większa niż w innych kategoriach wiekowych. Ciężko jest sobie przypomnieć ostatnią porażkę trenerki Dominiki i jej zespołu w tych pojedynkach. Poniedziałkowy wieczór był kolejną okazją dla przyjezdnych, aby w końcu odwrócić losy tej batalii. Niestety dla przeciwniczek Victoria wyglądała bardzo solidnie. Nie dawała nawet przez chwile po sobie poznać, że mogłoby tu się coś stać. Mimo mniejszych kłopotów w ofensywie to i tak zwycięstwo okazało się bardzo przekonujące. W dużej mierze jest to zasługa szczelnie wyglądającej i grającej formacji defensywnej. Nie zawiodła również bramka, której strzegła przez większość spotkania Natalia Nowak. Bramkarka Victorii broniła na wysokiej skuteczności udanych interwencji i przysłużyła się do kolejnych wygranych derbów.

Tym samym po 3 kolejkach inkasujemy komplet punktów i zajmujemy 1 miejsce w tabeli. Już w najbliższy czwartek Juniorki będą miały okazję, powiększyć swój dorobek punktowy. Podopieczne Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans ruszą do Kobierzyc na mecz z również niepokonaną drużyna KPR-u. Będzie to spotkanie na szczycie pomiędzy drużynami walczącymi o końcowy triumf w lidze. Rywalizacja zapowiada się wybornie, więc nie może was tam zabraknąć. Czekamy na was!

Victoria Świebodzice 44:13 (19:6) MKS Vitamineo Jelenia Góra

Julia Wlazło 12, Justyna Adamczewska 7, Patrycja Barna 7, Valeriia Beliak 4, Gabriela Leśniańska 4, Natalia Łasińska 3, Lena Kalafut 2, Hanna Paczyńska 2, Wiktoria Nadrowska 1, Marika Szulc 1, Kinga Tkacz 1

MKS MOS Śląsk Wrocław 27:37 (12:19) Victoria Świebodzice

Justyna Adamczewska 7, Patrycja Barna 6, Gabriela Leśniańska 6, Julia Wlazło 5, Zuzanna Dydek 3, Marika Szulc 3, Valeriia Beliak 2, Lena Kalafut 2, Wiktoria Nadrowska 2, Hanna Paczyńska 1

Victoria Świebodzice 33:22 (19:13) SMS Zagłębie Lubin

Justyna Adamczewska 8, Gabriela Leśniańska 6, Kinga Tkacz 5, Zuzanna Dydek 4, Julia Wlazło 4, Patrycja Barna 3, Lena Kalafut 1, Hanna Paczyńska 1, Natalia Wąs 1

Natalia Nowak wprowadza piłkę podczas meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorskiej
Natalia Nowak wprowadzająca piłkę podczas meczu ligowego

Zostaw odpowiedź