I Liga gr. B Victoria Świebodzice – Start Pietrowice Wielkie zapowiedź meczu 20 kolejki

I Liga Victoria Świebodzice - Start Pietrowice Wielkie

I Liga w 2 poprzednich spotkaniach nie była dla Victorii Świebodzice szczęśliwa. 2 wysokie porażki spowodowały, że zawodniczki Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans chcą koniecznie wrócić na zwycięska ścieżkę. W ramach meczu 20 kolejki I Ligi przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną Startu Pietrowice Wielkie. Początek ostatniego domowego spotkania już jutro o godzinie 18:30.

W dobrych nastrojach pożegnać się przed własną publicznością

Nie ma co ukrywać, że ostatni mecz na własnej hali Victorii po prostu nie wyszedł. Jak jeszcze 1 połowa spotkania z MTS-em Żory była obiecująca, tak druga od razu pokazała różnice między drużyną walcząca o środek ligowej tabeli, a zespołem walczącym o grę w Superlidze. Biało-niebieskie mają przed sobą jeden cel. Zrehabilitować się za ostatnie mecze i tym samym powrócić na zwycięska ścieżkę.

Świetna jesień gorsza wiosna

Początek tego sezonu zarówno dla jednych jak i drugich był czymś więcej niż tylko pozytywnym zaskoczeniem. Miejsca 4-5 w tabeli, a przede wszystkim dobra gra spowodowała iż z optymizmem można było patrzeć na 2 połowę sezonu. Oba zespoły jednak na wiosnę złapały lekką zadyszkę i po słabszych występach spadły na miejsca 8-9. Biało-niebieskie jak i Start nie mają już szans na ligę centralną, jednak dalej mogą powalczyć o jak najlepsze miejsce w środku stawki. Ponieważ na 2 kolejki przed końcem różnica między 5, a 9 miejscem to zaledwie 3 punkty.

Dobrą prognozą Mistrzostwa Polski

Nasze zawodniczki w ubiegły weekend znajdowały się w Warszawie na 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Po 3 dniach rozgrywek okazały się najlepsze, wygrywając to z każdą drużyną bardzo przekonywująco. Skala trudności tych pojedynków była z pewnością mniejsza, niż ta w meczach z Żorami czy Wrocławiem w 1 lidze. Te zwycięstwa jednak były bardzo potrzebne, aby na nowo uwierzyć w swoje umiejętności, w starciach z tymi dużo bardziej doświadczonymi.

Spotkanie rysuje się na bardzo wyrównany mecz, w którym jedni i drudzy będą chcieli powalczyć o komplet punktów. Nie ma tutaj oczywistego faworyta, ale to jednak Victoria ma przewagę własnej hali i kibiców. Do tego dochodzi aspekt podziękowania dla fanów, którzy dzielnie wspierali Victorianki na każdym możliwym spotkaniu.

I liga dobiega końca, więc serdecznie zapraszamy sympatyków Victorii Świebodzice już jutro o godzinie 18 30 na ostatni domowy mecz w tym sezonie. Nie może was zabraknąć. Serca i pazury.

Zostaw odpowiedź