Fotorelacja z wygranego meczu z SWSS Energa Szczypiorno Kalisz

W połowie lutego w ramach 14 kolejki do naszego miasta zawitał lider SWSS Energa Szczypiorno Kalisz. Drużyna, która pewnym krokiem zmierzała do turnieju mistrzyń miała jedno proste zadanie. Nie dać biało-niebieskim żadnych szans i tym samym powiększyć punktową przewagę nad zespołem MTS-u Żory. Jak się jednak okazało Victorianki miały zgoła inny plan i zrobiły coś, czego nikt w całej Polsce się nie spodziewał.

W ciągu ostatnich 2 sezonów 3-krotnie mierzyliśmy się z drużyną z Wielkopolski. W żadnym z tych pojedynków nie byliśmy faworytem, a bilans tych spotkań to 2 porażki i jednobramkowe zwycięstwo jeszcze na poziomie 2-ligowym. Ostatnie starcie między naszymi zespołami już na 1-ligowych parkietach zakończyło się przegraną 41:27. Obecne dyspozycje i poprzednie rezultaty nie dawały większych powodów do optymizmu przed sobotnim starciem. Nasze zawodniczki zagrały, jednak perfekcyjny mecz i mimo trudnego początku ostatecznie w bardzo przekonującym stylu wygrały 28:22. Udowadniając, że nawet przy stanie 1:8 można odwrócić losy meczu i dokonać rzeczy niemożliwych.

18 lutego na pewno na dobre zapisze się w historii świebodzickiego szczypiorniaka, jako dzień wielkiego zwycięstwa nad zespołem, który jak się po całym sezonie okazało w przyszłym rozgrywkach będzie występował w Superlidze. Chcesz zobaczyć, jak w obiekcie aparatu wyglądał ten spektakl? Jeśli tak to serdecznie zapraszamy na fotorelację z wygranego meczu z SWSS Energa Szczypiorno Kalisz!

Zostaw odpowiedź